Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na možnost předčasného splacení půjčky. Napsal bych to na modelové situaci. Klient banky si půjčí řekněme 700 000 Kč na 5 let. Dostane úrok 3,8 % p. a. a RPSN 3,9 % p. a. Celkem klient musí zaplatit 769 740 Kč. Rozhodne se ale po půl roce splácení, že zaplatí celou dlužnou částku bance. Musí klient zaplatit celou částku i s úrokem (769 740 Kč) i přesto, že půjčku splácel pouze půl roku? Ptám se jako laik, jelikož se v tom moc nevyznám. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně konsolidace. Může o ni zažádat i cizinec s povolením k trvalému pobytu? A jestli ano, dá se konsolidovat úplně jakákoliv nebankovní půjčka? Také mě zajímá, když si člověk konsoliduje půjčky, bude mít po čase řádného splácení dostatek příjmu, bude mít nárok si vzít i další samostatnou půjčku? Děkuji pěkně.
Dobrý den, prosím o radu. Poskytli jsme naši nemovitost známé jako zástavu pro Českou spořitelnu v roce 2005. O dva roky později se ozvala banka s tím, že úvěr není splácen. To už byl úvěr zesplatněn a úrokem ne 5,9% ale 17,9% a věc podali k soudu. Rozsudek soudu zněl: povolen soudní prodej nemovitosti. To byl rok 2009. V roce 2018 se banka ozvala opět. Žádali jsme splátkový kalendář, marně. Nevíme přesně kolik jsme za dlužnici zaplatili, ale měli jsme snahu o řešení. Spořitelna místo toho mlčela a pak se ozvala společnost GP Investment. Dožadovali se jen vstupu do nemovitosti. To byla odmítnuto s tím, že se jedná o dluh známé a ne náš. Až tady jsme se dozvěděli, že dlužník zemřel. Tak jsme se přihlásili do dědického řízení, to je od roku 2019 (nevím určitě) a není ještě ukončeno. Nyní je vedena na mojí mamku insolvence, předmětná pohledávka je přihlášena jak v dědictví tak v insolvenci. Dotaz je, jestli banka postupovala správně, když měla již v roce 2009 umožněn soudní prodej nemovitosti a čekala dalších 12 let než prodala pohledávku. Nebo musí nový věřitel vyčkat na ukončení dědictví. Podotýkám, že insolvenci podalo LEXICO pro odkoupenou pohledávku od exekutora a jsou tyto dvě firmy spojené stejnou osobou vykonávající dozorčí rady v obou případech. Nemůže tam být podvodné jednání? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám šanci získat půjčku u své banky? Nechci zbytečně žádat s minimální šancí. Je mi 21 let a mám čerstvě po zkušební době (smlouva na dobu neurčitou). Čistý měsíční výdělek je 21 000 Kč (po stržení částky ze strany zaměstnavatele za firemní stravování a využívání firemní SIM karty). Moje fixní měsíční náklady jsou 7 tisíc měsíčně (strava, pojištění, telefon, příspěvek na bydlení). Zbylých 14 tisíc využívám na svoji zábavu. Někdy za celý měsíc utratím jen 2 tisíce, někdy 12 tisíc pro příklad. Peníze co mi zbudou si vybírám a nechávám si je bokem. Chtěl bych si půjčit 230 000 Kč. Mám šanci dosáhnout na půjčku s měsíční splátkou kolem 7 000 Kč včetně pojištění? Nyní se mi zvedla čistá mzda na základ 24 000 Kč + prémie. Děkuji za Vaši případnou odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.