Dobrý večer, prodávám nemovitost. Kupující bude řešit částečnou úhradu hypotékou. Advokát kupujícího nepovažuje "Advokátní úschovnu " za bezpečnou pro svého klienta. Prosazuje "Svěřeneckou smlouvu", se kterou jako prodávající nemohu souhlasit. Zdůvodňuji to tím, že kupující přestává být dlužníkem a musím spoléhat na "důvěryhodnost" advokáta. Co kdyby? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, prodal jsem nemovitost, kterou jsem stavěl svépomocí (stavební povolení 7/2017). Měl jsem své peníze, vzal si hypotéku a pozemek darovaný od otce (vlastník jsem byl asi čtyři roky). Budu podávat daňové přiznání z příjmu a chci se zeptat, jak mám doložit náklady na stavbu oproti příjmu? Je to znalecký posudek provedený soudním znalcem, který stanovuje cenu nemovitosti pro účely daní a poplatků? (tak je to na něm napsáno) Protože faktury nemám, aspoň ne všechny. Dům jsem prodal hlavně kvůli tomu, abych se zbavil hypotéky, kterou bych brzy nemohl splácet. Nejsem fyzická podnikající ani právnická osoba. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli tomu dobře rozumím, hypotéka se nepočítá jako příjem, tudíž by základ daně byl prodejní cena mínus hypotéka, tedy peníze, které mi skutečně vyplatila realitní kancelář na účet.
Dobrý den, pokud si koupím výhodně v dražbě menšinový spoluvlastnický podíl nemovitosti je pravda, že si kupuji pouze ideální podíl na nemovitosti, ke kterému se neváže právo užívat nemovitost pokud není striktně rozdělena podle spoluvlastnických podílů? Nyní tedy nevím, zda mohu klidně i násilně vstoupit do nemovitosti a bydlet, když bych se stal spoluvlastníkem nemovitosti. Zda má tedy význam si koupit nějaký podíl.
Dobrý den, byli jsme tři spoluvlastníci nemovitosti. Bohužel 25% podílu bylo nedobrovolně vydraženo. Nyní nový majitel po nás vyžaduje, abychom vyklidili nemovitost. S tím nesouhlasíme a nevidím důvod, proč bychom měli vyklízet celou nemovitost. Nemovitost má pouze jednu bytovou jednotku a nebyla striktně rozdělena podle spol. podílů. Podíly získali spoluvlastníci v dědickém řízení. Jak nyní postupovat při rozdělení nemovitosti, pokud by nový majitel chtěl nemovitost užívat jak tvrdí, budou dotčena práva ostatních vlastníků jako mne a mojí ženy. Musela by se nemovitost přestavět, aby nový majitel mohl svůj podíl užívat. Nedovedu si představit s cizím člověkem sdílet jednu domácnost. Může nový majitel vstoupit do nemovitosti násilně, když zatím není určeno, jak bude nemovitost rozdělena a novému majiteli určeno 25% kterou může obývat? Nový majitel chce abychom jsme se odstěhovali a nemovitost se prodala. Svoji většinovou část mu nechci vyklízet a ani ho pouštět do nemovitosti. Chci se obrátit na soud, ale mám obavy, aby v naší nepřítomnosti nevstoupil do nemovitosti. Předem děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.