Dobrý den, spořím si na penzijním připojištění u Penzijní společnosti České spořitelny od r. 2009 a potřebovala bych část uspořené částky vybrat na rekonstrukci bytu a část ponechat na penzijním spoření a pokračovat dále ve spoření. Případně přejít do účastnického doplňkového spoření. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak prosím ošetřit tuhle věc. Založení termínované vkladu, kde je potřebná určitá výše vkladu, abyste mohl uzavřít smlouvu a to v případě, že by tento vklad složily 3 osoby z rodiny, protože ani jedna z nás na tuto částku nedosáhne sama. Smlouva by byla ale zřízena jen na jednu osobu (například mě). Jak je prosím možné to dopředu ošetřit? Jaký typ smlouvy? V bance nejspíše budou jen řešit toho, na koho bude účet napsaný a jaký je původ peněz. Chceme, abychom mezi sebou mít nějakou smlouvu, kdyby se nedej bože něco stalo, tak aby ta osoba, případně obmyšlená osoba opravdu po uplynutí doby trvání termínované vkladu vyplatila peníze osobám, které do toho šly. Snad jsem se vyjádřila srozumitelně. Děkuji předem moc za Vaši odpověd.
Dobrý den, v současné době spořím do penzijního připojištění se státním příspěvkem (PP), které jsem založil 1.4.1999 a mám naspořeno cca 360 tisíc. Měsíčně spořím 3 tisíce a příspěvek zaměstnavatele. Začal jsem se zajímat do budoucna o možnost předdůchodu a dozvěděl jsem se, že je potřeba změnit penzijní připojištění (PP) na doplňkové penzijní spoření (DPS) pro možnost výplaty prostředků v období čerpání předdůchodu. Můžete mi poradit, jestli je vhodné udělat změnu z PP na DPS co nejdříve nebo až později? Jsem nakloněn spíše dynamickým fondům, ale nevím jestli je vhodné vstoupit do dynamického fondu i s uvedenou hodnotou naspořenou hodnotou na PP. Dočetl jsem se, že transformace z PP na DPS trvá 3-4. měsíce, a proto je také těžké odhadnout, v jaké fázi bude aktuální akciový trh, do kterého dynamické fondy investují. Předpokládám dobu dalšího spoření minimálně 10 let. Jaký postup byste doporučil? Děkuji.
Dobrý den, dotaz se týká nejlepšího způsobu, jak našetřit na nové auto. Jsme rodina s dětmi 10 a 12 let, ve vlastním RD bez dluhů. Aktuálně máme starší auta, se kterými vydržíme ještě 5-7 let. Větší částku jako rezervu jsme uložili do státních protiinflačních dluhopisů. Rádi bychom si začali včas odkládat peníze stranou na dobu, kdy bude potřeba pořídit nové auto. Chtěli jsme posílat částku kolem 7 tis. Kč měsíčně na nějaký spořicí účet. Bohužel to však vypadá, že inflace by takový způsob šetření (příliš?) znehodnocovala. Vlastně za současné situace neumíme spořit, tak jak se to dělalo doposud - odkládáním peněz na stranu. Jaké je dobré řešení situace? Děkujeme.
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu při výběru spoření pro novorozeného člena rodiny. Předpoklad je měsíční vklad 3 000 Kč do dovršení jeho plnoletosti, čili po dobu 18ti let. Nevíme jestli je v tomto smyslu výhodnější vytvořit dítěti spořící účet, stavební spoření či úplně jiný bankovní produkt? Děkujeme za odpověď. S pozdravem
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.