Dobrý den, na začátku pandemie jsem postupně ze svého účtu vybral stovky tisíc kvůli finanční rezervě. Tyto finance jsem nakonec nepotřeboval použít. Pokud bych udělal vklad touto hotovostí bankomatem zpět na svůj účet, může se stát, že se o mě nějaká instituce začne zajímat z důvodu podezření např. z praní špinavých peněz? Jakým způsobem je možné toto řešit (předejít), nebo doložit, že se jedná o můj majetek? Musí se takovýto typ transferu uvádět v daňovém přiznání (i když se vlastně nejedná o příjem)? Děkuji
Dobry den, moj kamarat je cudzinec (Turecko) ktorý ale študuje v Česku a ma študentské víza (dlhodobé). Chcel by si otvoriť bežný účet v banke ale povedali mu vo viacerych bankách že to nieje možné lebo nemá občiansky preukaz (má len pas a tie víza). Je nejaka možnosť otvoriť si bežný ucet? V prípade ze ano tak v akej banke? A moze si otvoriť študentský ucet? (Ma 28 rokov). Dakujem
Pokračování dotazu č. 14497: Dobrý den, smlouva na dodávku plynu u společnost YELLO je ukončena 9.4.2021. Od 10.4.2021 je nová smlouva na dodávku plynu u jiné společnosti. Jak zrušit trvalý příkaz u České spořitelny? 12.5.2021 odešla platba a asi teď 12.6. 2021 odejde zase. Společnost Yello, platbu nevrátila i když je smlouva s nimi ukončena. Děkuji
Dobrý den, mám usnesení notářky o dědictví, kde jsem zdědila účet, ze kterého každý měsíc odchází 3 500 Kč. Zemřelý dal trvalý příkaz. Česká spořitelna, i když usnesení nabylo právní moci 26.5.2021, nechce trvalý příkaz zrušit. Jak mám postupovat? Trvalý příkaz jde překupníkům plynu a nechtějí peníze vrátit. Spořitelna mi tvrdí, že mají na to ze zákona 30 dní. Děkuji mnohokrát za odpověď.
Pokračování dotazu č. 14476: Dobrý den, děkuji za odpověď. Myslela jsem, že když mi ČSSZ strhává z důchodu exekuční srážky a zbylý důchod mi jde na můj účet, tak mi nesmí exekutor zablokovat účet, protože mi tam chodí jen nezabavitelné minimum. Bude od 1.7. fungovat chráněný účet? Děkuji.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující případ. Jeden z manželů zemře, oba mají každý svůj bankovní účet znějící na jejich jméno bez dispozičního práva druhého z manželů. Otázka zní, zda s ohledem na SJM budou prostředky z účtu pozůstalého z manželů zahrnuty do dědictví. Tedy jedná se o účet, který si zřídil pozůstalý manžel(ka) a který je veden pod jeho jménem. Ovšem nevím, zda tím, že tento účet byl zřízen za života obou z manželů a již v průběhu manželství, nespadá do SJM, a tedy i do dědického řízení v případě úmrtí druhého z manželů. Nebo je nějaká výjimka? Děkuji za odpověď.
Pokračování dotazu č. 14451: Dobrý den, volal jsem do banky a tam mi řekli, že si to vzal exekutor a řekli mi i jeho jméno a číslo exekuce a jaký obvod a víc mi banka říct a poradit nemůže a následně jsem si nechal udělat výpis na moje jméno (registr exekucí) a žádnou nemám. Tak nechápu jak je to možný.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.