Dobrý den, chci se zeptat na toto: Otec a syn ve společné domácnosti, otec “dal” synovi jeho platební kartu k užívání (placeni na poště, placení obědu a jiné pohledávky, aby tam nemusel on sám). Nyní je otec v pečovatelském domě a zbaven svéprávnosti. Syn se teď bojí toho, že se přijde na toto “placení” a bude mít problémy se soudem. Chci se Vás prosím zeptat, co mu hrozí? Popřípadě jak se to řeší? Děkuji a mějte krásný den.
Dobrý den, prosím, napište mi, jak si mohu založit účet v české bance. Jsem občanem Chorvatské republiky. Jaké doklady jsou vyžadovány? Jsem nyní v ČR, potřebuji účet a použiji ho později, nepracuji v ČR a nemám zde bydliště. Ale jsem tu týden - prosím napište mi, jak si založit účet , děkuji.
ŠS
Dobrý den, dne 20.12. 2021 jsem si založil účet START na pobočce Praha 2, Valdek. Mailem mi přišla smluvní dokumentace k účtu, ale je v zazipovaném souboru, a soubory nejdou extrahovat. Přihlášení do internetového bankovnictví mi nefunguje - možná jsou v těch souborech, které nejdou otevřít nějaké pokyny? Volal jsem na info linku - tam mi řekli, že mne přepojí na pobočku Valdek, což se nestalo a já nemohu nikde nají telefonní kontakt na tuto pobočku. Upozorňuji, že pokud budu muset na pobočku osobně, tak jen proto, abych účet zrušil (a již nikdy si ho u UniCredit Bank nezřizoval). Děkuji za prověření a odpověď.
ZF
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, pokud vkládám peníze, předložit výjimečně řidičský průkaz. Chodím do pobočky jednou až dvakrát týdně již 5let vkládat tržbu z naší prodejny a nikdy se mi nestalo, že bych neměla občanský průkaz. Prostě nikdo nejsme neomylný a můj občansky průkaz měl u sebe můj manžel, protože jsme byli na dovolené a zapomněl mi ho dát. A já jsem nutně potřebovala vložit peníze na učet firmy a bohužel jsem měla pouze občanský průkaz. Jde jen o opsání rodného čísla, které je pořád stejné.
Dobrý den, ve vaší poradně jsem si přečetla vaší odpověď ohledně dědictví po zemřelém manželovi, kde uvádíte: "Do dědictví po zemřelém manželovi spadá polovina společného jmění manželů (SJM). SJM zahrnuje příjmy obou manželů, tedy teoreticky peníze na všech účtech obou manželů. Prakticky se ovšem notář nemá šanci dozvědět žádné informace o účtu manželky, neboť u bank ověřuje pouze existenci účtů vedených na jméno zemřelého. Pokud tedy manželka nezmíní před notářem svůj účet dobrovolně (nemá k tomu žádný důvod, neboť by tím pouze zvýšila odměnu placenou notáři), předmětem dědictví její účet nebude." Přesto se stalo, že banka notářce poskytla i informace o osobním účtu žijící manželky, který je veden pouze na její jméno a tudíž se stává předmětem dědictví. Má notářka právo znát i informace o osobním účtu žijící manželky a banka právo tyto informace sdělit? Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.