Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Jsem maminka samoživitelka se 4 dětmi, pracuji jako uklízečka. V dubnu měly být daně. Jelikož mi nikdo neřekl či jsem nevěděla, že když bych si chtěla danit 4 děti, že musím dát do práce rodné listy dětí a rozsudky, že mám děti svěřené do své péče. Moje daně jsem dostala do výplaty, což dělalo 2 500 Kč. Tak z výplatou jsem měla cca 19 000 Kč. Což mi účetní nic nemohla strhnout. Teď jsem si sama na finančním úřadě vyřizovala daně na děti, ale nechci se dostat do problémů, že jsem si něco nechala. Měla bych dostat cca 95 tis. Kč a právě vůbec nevím, jestli to musím odevzdat celé insolvenčnímu správci. A nevím vůbec co je čí, jaký rozdíl je mezi vratkou daně a jaký je rozdíl mezi daňovým zvýhodněním? Jestli to vůbec dobře chápu, tak daňové zvýhodnění je na děti, tak to si nechávám - či ne? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před 10 lety nám zemřel otec. V rámci dědictví jsme dle usnesení od notáře podědili jeho účet u ČSOB, kde však neměly být žádné finanční prostředky. Bylo to velmi náročné období, kdy jsme bohužel řešili spoustu dalších záležitostí. Tak jsme předpokládali, že zrušení účtu zařídíme, jakmile to situace dovolí, ale nakonec jsme na to bohužel zcela zapomněli. Dalo by se nyní prověřit, zda účet vůbec ještě existuje či byl již zrušen? A zda nám z toho nevyplynuly nějaké povinnosti či dluhy? Když jsme zkoušeli poslat na ten účet platbu, tak nám to napsalo, že příkaz k úhradě byl vyřazen ze zpracování. Jak teď postupovat dále? Děkuji
Dobrý den, jsem studentem vysoké školy a byl jsem OSVČ a měl jsem to dané jako vedlejší činnost. Začal jsem ale provozovat služby pro zahraniční firmu a stal jsem se tak identifikovanou osobou. Zjistil jsem, že mám měsíčně podávat souhrnné hlášení a daňové hlášení. Dočetl jsem se, že v mém případě podávám pouze souhrnné hlášení, jelikož v tuzemsku provozuji službu pro zahraniční organizaci. Je tomu opravdu tak nebo mi něco uniklo a musím podávat i daňové přiznání? Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním? Mám to opravdu podávat vše měsíčně? Můj status je nyní identifikovaná osoba a status OSVČ prostě zanikl?
Dobrý den, pracuji na dohodu 18,5 hod týdně. Tento měsíc mám od zaměstnavatele dostat mimořádnou odměnu. A tak mi bylo řečeno, že z té odměny se odečtou jak 15% daň z příjmů, tak také sociální a zdravotní pojištění. Je to možné, že kromě daně z prémie se musí odvádět srážky na sociální a zdravotní? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, do března jsem byl zaměstnán na DPP s prohlášením poplatníka daně. Pak jsem spolupráci ukončil. Zároveň s tím jsem OSVČ a poskytuji služby různým tuzemským i zahraničním klientům. Od června nastupuji na HPP k nové firmě a chtěl bych se zeptat, jestli u nich mohu využít prohlášení poplatníka daně s platností od června, jestli je k tomu případně potřeba ještě něco udělat skrz prohlášení u bývalého zaměstnavatele a jak situaci mění to, že jsem část roku i OSVČ, takže si budu muset podat daňové přiznání. Děkuji
Zdravím, potřeboval bych poradit, jestli je nutné si dělat živnostenský list nebo OSVČ, když mám 1 zaměstnání na plný úvazek a ve volném čase publikuji své songy, které mi pár korun vydělávají. Za rok 2024 mi to zatím vydělalo 6 000 Kč. Případně zda to stačí dát do daňového přiznání za rok 2024. V danění strašně plavu, děkuji.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.