Dobrý den, pracuji v Lidlu ve skladě, v oddělení Ovoce- Zeleniny, teplota zde činí cca 4 stupně Celsia. Mám 6-ti hodinový denní úvazek, tzn. 120 hodin měsíčně. Jsme zahrnuti do skupiny C nebo 3, což znamená neomezenou zátěž. Pracovní doba mi začne v 17:00 a konec např. až v 5 hodin ráno další den. Jelikož je neustále nedostatek zaměstnanců, stalo se v poslední době už pravidlem, že tam opravdu zůstáváme nad 8 hodin. Myslím si, že práce přes 8 hodin při téhle zátěži je nepřípustná. Rozvržení týdenních směn je např. 4-5 dní v práci a vždy jen jeden den volna, do týdne dva dny volna. Na přestávku máme nárok každé dvě hodiny na 5 minut, což se mi taky nezdá. Protože u konkurence mají po dvou hodinách 10-15 minut placené pauzy. Zajímá mě, zda se mohu po odpracovaných 6 nebo 8 hodinách lidově řečeno sbalit a jít domů? Jinak se tam musí zůstat, dokud práce není hotová, jelikož po nás jiná směna nejde. Slyšel jsem, že po 8 odpracovaných hodinách mohu v práci zůstat jen dobrovolně. Pokud bych opravdu zůstal, jak se k tomu Lidl postaví, kdyby se mi stal pracovní úraz? Mám pocit, že od něj dají tzv. ruce pryč. Jak to tedy je? Ještě by mě zajímalo, jak je to s normou, která vůbec v pracovní smlouvě uvedená není a u nás činí 370 colli na hodinu /1 colli%= 1 bedna, např. bedna s banány 18 kg/? A tato norma se neustále navyšuje. To se prostě nedá fyzicky zvládnout, regenarace jeden den nestačí. Co se s tím dá dělat? Děkuji.
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně placení pracovní neschopnosti. Jde mi o to, jak se mi budou počítat první 3 dny neplacení. Když bych šla na neschopenku od pátku, kdy mám plánovanou směnu, dále pak v sobotu mám volno, v neděli mám plánovanou směnu, v pondělí volno. Tzn. nedostanu tedy zaplacen pátek, sobotu a neděli? Nebo jen dny, na které mi připadne plánovaná směna? Tzn. pátek, neděle a pak až úterý? Děkuji.
Pokračování dotazu č. 6158: Dobrý den, hradila jsem řádně a včas. Spory jsem vyhrála a protistrana nám dosud neuhradila náklady řízení, jak jsem psala níže. A můj advokát tyto přísudky teď vymáhá po mně, s tím, že si svůj nárok mohu též uplatnit exekučně. Bohužel jsem asi nalétla. Nemohu s tím asi nic dělat, proto jsem se dotazovala na bankrot.
Dobrý den, mám otázku ohledně DPP nebo DPČ. Je možné, aby mě zaměstnal na DPP majitel nemovitosti za podmínek, že ani já ani on nemáme živnost? Jde mi o to, jestli pro něj mohu legálně pracovat, bez toho aniž bych to dělal na černo (bez OSČV) navíc, tak aby si to mohl dát do nákladů. Náplň práce je správa bytové jednotky. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, mám veškerá dispoziční práva včetně zrušení k běžnému účtu (Fio banka) mé matky a v rodině jsme dohodnuti, že peníze připadnou mně. Mám otce a ještě jednoho sourozence. 1) Co by nastalo v případě jejího úmrtí (přestože jsou peníze vlastně moje)? 2) Jsem vdaná, mohl by mít na něco nárok můj manžel?
DOBRÝ DEN, JAKÝ POSTUP JE U PENZIJNÍHO SPOŘENÍ? SPOŘÍM SI DO PENZIJNÍHO SPOŘENÍ AXA. VE SMLOUVĚ MÁM NAPSÁNO, ŽE V PŘÍPADĚ MÉ SMRTI JE OPRÁVNĚNOU OSOBU SYN. STAČÍ TO, ABY MU BYLA V TOMTO PŘÍPADĚ VYPLACENA JEDNORÁZOVĚ ČÁSTKA NASPOŘENÁ NA MÉM PENZ. ÚČTU? NEBO JE TŘEBA JEŠTĚ NAPSAT NĚJAKOU ZÁVĚŤ?
Dobrý den, mám dva syny (17 a 15 let), manžel s námi nežije (už má další 2 děti), ale ještě nejsme rozvedeni. Bojím se, že v případě, že se zadluží (není to jen hypotéza) a něco se mu stane, přijde exekutor pro auto (psané na manžela) a taky na můj účet. Proto bych ráda založila spořící účet na syny, aby měli aspoň nějaké peníze o které se nemusíme bát. Je to možné, nebo exekutor zastaví i účty synů? jak bezpečně uložit to málo co máme? Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.