Dobrý den, bydlela jsem u matky, ke které jsem dala korespondenční adresu, aby mi z UP mohli poslat peníze. Teď už tam kvůli naším tragickým vztahům nebydlím, ale šek za minulý měsíc tam byl jistě zaslán. Ona mi ho zapře. Dostanu peníze na poště i tak, jen s občanským průkazem? Pokud ne, co mohu dělat a jak dlouho by to trvalo? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, rozvádím se a manžel si bude brát hypotéku na vypořádání SJM. Dohodli jsme se, že mě z ní vyváže. Bylo mu doporučeno, že se musí toto vyvázání udělat u notáře, který si za tento úkon řekl částku 25 000 Kč. Přijde mi to dost vysoká suma. Zajímá mě tedy: Existuje nějaký formulář/ukázka smlouvy, která se dá použit právě pro tento účel, kdy bychom pak provedli jen před notářem její podpis? Kde mohu získat více informací? Děkuji.
Dobrý den, jsem rozvedený a mám z manželství holčičku, kterou má matka v péči. Chci se zeptat, jak by to bylo s dědictvím po mém úmrtí. Mám bankovní účty, kde mám disponenta i mou matku. Jde nějak nyní vyřešit, že by peníze mohla spravovat má matka po mé smrti a nešly by třeba mé bývalé manželce? Chtěl bych aby mé peníze v případě smrti šly mé dceři a mé matce ale ne bývalé manželce. Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, otec před dlouhou dobou půjčil známému vyšší obnos pěnez. Vše má řádné sepsané domluvili si splátky, úrok a další. Pán peníze nesplácí samozřejmě. Otec má vše písemně sepsané i potvrzené notářem, odročení nebo posunutí promlčecí lhůty. Jelikož je to už 12 let stará půjčka, bojím se, že se už nebude moct ani soudně vymáhat. Ale když jsem pročítal různá fóra, tak pokud je promlčecí doba posunuta o dalších x let a potvrzena notářem a řádně podepsaná oběma smluvními stranami, tak by to jít mělo, ne? Je tu někdo kdo by mi poradil jak věc dál řešit?
Dobrý den, mám povolené oddlužení ale...přihlásilo se mi město. Dle nich dluh na nájmu 12×7 000 Kč = 84 000 Kč Ale celkovou částku chtějí po přihlášení pohledávky 695 000 Kč. Může město podat přihlášku s takovým úrokem? To jest více jak 600 000 Kč penále. Děkuji
Dobrý den, v roce 2007 jsem podepsal jako aval směnku za firmu. V roce 2009 byla tato směnka zesplatněna a v roce 2012 odsouzena a dána k exekuci. Od roku 2009 máme se ženou zúžené SJM, ale bohužel pouze dokladováno rozsudkem od soudu. Nikdo nás neinformoval, že je třeba učinit notářský zápis a vložení do registru. Od roku 2013 jsem byl jako podnikatel v konkursu, který skončil v roce 2019. Poté se samozřejmě začali znovu ozývat věřitelé. V posledním případě oslovil exekutor i mou manželku s tím, že dluh přechází na ní a že provede mobiliární exekuci. Prosím potřebuji vědět jestli může exe zabavit majetek získaný po zúžení SJM (auto pořízené na leasing v roce 2012) nebo obstavit manželčin účet či plat. Popřípadě jak se může manželka bránit. Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.