Dobry den, jsme v procesu nakupu pozemku. Advokatka mela u sebe penize v uschove behem prevodu na uctu u Sberbank. Ohledne potizi a odchazejicich lidi nas nekontaktovala, i kdyz uz 22. firmy hlasily odchod. Za nas rozhodla a penize v bance ponechala. Nyni jsme o penize na nakup pozemku prisli. Cca 12 mil. Advokatka je pojistena v pripade pochybeni na 15 mil. Jasne pochybyla, nedala nam vedet a jeste spatne penize v bance ponechala. Jak je mozne, ze nejde jeji chyba na pojistovu a my nedostaneme penize zpatky, abychom mohli dokoncit nakup pozemku? Majitele pozemku od vseho davaji ruce pryc. Diky!
Dobrý den, chci se zeptat, vlastnila jsem byt, který jsem prodala a domluvili jsme se na nájmu. Koupila jsem si byt menší, o víkendu mají přijet stěhováci, ale volal mi ten pán, že je covid pozitivní a poslal mi i z hygieny SMS. Avšak mě teď už nový majitel mého bytu ve kterém jsem 50 let žila vyhrožuje, že to dá k soudu a že mě ze dne na den vystěhují. Řádně platím 8 000 Kč plus elektřinu a plyn. Nevím jak to řešit, protože stěhování se musí o týden odložit.
Dobrý den, známý má problém - cca 13 let splácí hypotéku na byt, kde společně bydlel s rodiči. Otec mu slíbil, když si hypotéku bral, že byt na něj přepíší, ale to nestihl udělat a zemřel - jeho otec byl velký potížista a stále to oddaloval a dělal jen naschvály. Tudíž polovina co je po otci šla do dědického řízení a v dědickém řízení byla rozdělena mezi známého a jeho dva sourozence, se kterými má velmi napjaté vztahy. Oba jeho sourozenci jsou v insolvenci a oba chtějí z bytu vyplatit. Nedokážu moc dobře pochopit, proč by je měl vyplácet, když hypotéku na byt platí jen on a nikdo jiný. Dá se to nějak vyřešit, aby na tom nebyl škodný? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, hodláme koupit nemovitost v rámci insolvenčního řízení. Mám ale strach, aby se po uzavření kupní smlouvy na dům neobjevily další dluhy. Může insolvenční správce postavit smlouvy tak, aby k tomu nedošlo? A může být ve smlouvě i zakotveno do kdy musí nynější vlastník nemovitost vyklidit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chci se zeptat na váš názor. SVJ si vzalo úvěr na zateplení dvou bytových domů. Chybou notáře vzniklo společenství dvou domů se dvěma popisnými čísly, domy nejsou stejné, jeden se 4 byty a jeden se dvěma vchody a 8 byty. Doposud platilo všech 12 majitelů stejnou splátku, ačkoliv by každý měl splácet částku odpovídající výši části úvěru z jeho domu. Nyní došlo k opravě a rozdělení domů, dvě IČa. Jak správně rozdělit úvěr? Nemůžeme přece splácet a sponzorovat dům se 4mi byty my s 8mi byty. Spočítala bych přesně již zaplacené částky ať doplácejí už jen svou adekvátní částku. Moc děkuji za váš názor.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.