Dobrý den, jsem vlastníkem nemovitosti, u které byl můj otec veden jako věcné břemeno (nyní je otec po smrti). Na otce byly psány veškeré energie (voda, elektřina, plyn). Otec energie bohužel nehradil, a tudíž byly na veškeré přípojky uvaleny exekuce. Dědické řízení neproběhne (bude zastaveno), protože otec nevlastnil žádný majetek, nebudu mít status dědice a neměl bych být tedy povinen hradit dluhy mého otce. Můj dotaz je, pokud bych chtěl provést demolici původního domu a postavit na pozemku dům nový, mohu bez problémů požádat o připojení veškerých energií? Pokud bych nestavěl a chtěl připojit původní dům, připojí mě energetické společnosti pod novou smlouvou na stávajících zadlužených přípojkách? Děkuji za odpověď.
Dobry den, jsem spoluvlastnikem rodineho domu, na ktery mam hypoteku. Ja vlastim 4/5 a spoluvlastnik 1/5 podilu. Muzu se zeptat, muze on bez meho souhlasu prodat svuj podil nekomu cizimu? Zastavni pravo ma banka na cely barak, dekuji za odpoved.
Dobrý den, jsme tři spolumajitelé rekreačního domku. Skládáme se měsíčně na jeho opravy. Účet je veden na jméno jednoho z nás. Co se stane po případné smrti držitele účtu? Zůstanou peníze a účet v našem společném majetku nadále? Účet má jméno "Chalupa". Co dělat v případě, že by to mohl být problém?
Dobrý den, s manželkou jsme vlastníci tří bytových jednotek (BJ) v bytovém domě - celkem 8 BJ (jedná se o SVJ). S jednou BJ byla jako její součást zakoupena i místnost ve sklepě. Je možné tuto místnost v rámci našeho vlastnictví převést pod jinou BJ - samozřejmě v rámci tohoto domu)? Co je k tomu zapotřebí? Když se bude sepisovat prohlášení vlastníka, bude stačit naše prohlášení na námi vlastněné BJ (popř. pouze pro dotčené dvě BJ), nebo se musí zpracovat prohlášení pro celou budovu i když nejsou práva ostatních vlastníků dotčena? Děkuji za spolupráci a jsem s pozdravem.
Dobrý den, jsem vlastníkem bytu v bytovém domě. Máme zde SVJ. Náš byt (130 m2) jsem v rámci nedávné rekonstrukce stavebně rozdělil na dva byty (45 m2 a 85 m2). Do společných prostor domu nijak nezasahuji. Nyní bych chtěl tyto dva byty rozdělit i katastrálně. Dozvěděl jsem se, že musím vytvořit tzv. prohlášení vlastníka nemovitosti a to pak podat se žádostí o vklad na KN. Co prosím toto prohlášení vlastníka nemovitosti musí obsahovat ? Děkuji předem za vaši odpověď.
Pokračování dotazu č. 14 602: Děkuji. Ano, to vím. Jde mi ale o to co jsem psal v otázce 14600. No majetek pokud nepočítám ono převedení části nemovitosti před těmi necelými šesti lety za zaplacené dluhy v té době (když po dvou letech už do ins vstoupit musel, jelikož měl nové dluhy) by byly určitě menší než zbylé dluhy do 100 % insolvence, pokud by nastalo její zrušení. Jde mi jen o to, jestli by věřitelé po šesti letech, pokud bych dědit odmítl, nemohli ten převod napadnout. Jak jsem psal, dva roky před ins. a čtyři roky už v insolvenci, celkem šest let.
Dobrý den, kupujeme nemovitost, na kterou je uvalena exekuce. Víme, že to není jen tak, už to řešíme několik měsíců. Nyní jsme byli ve fázi, kdy se exekuce vyplatily, vymazaly z katastru, ale než došlo ke vkladu návrhu na změnu vlastnického práva, tak na nemovitost naskočila nová exekuce a řešíme celý proces znovu. Můj dotaz je: Pokud by se na nás jako nové majitele povedlo po očištění od exekucí nemovitost převést, tak jestli hrozí, že by na nemovitost mohla být nějakým způsobem připsána exekuce po předchozím majiteli (potencionální exekuce, kterou jsme doteď nezjistili). Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.