Dobrý den, řeším obdobný problém jako v tomto příspěvku. Mám rozjednanou hypotéku, ale nechtějí mi povolit čerpání z toho důvodu, že nemáme zřízeno věcné břemeno na inženýrské sítě. Odpad i vodu máme na vlastním pozemku řešené pomocí ČOV a studny, jedná se tedy pouze o energie. Aktuální stav je takový, že všechny strany podepsaly Smlouvu o smlouvě budoucí, díky čemuž byl vydán Územní souhlas se stavbou vedení. Tento jsem předložila bance a ta mi řekla, že to neakceptuje, protože ve smlouvě mám napsáno Čerpání podmiňuje: "Předání originálu výpisu z katastru nemovitostí k Zástavě, ze kterého bude patrný zápis zřízení věcného břemene vedení inženýrských sítí přes pozemek parc.č.: XX a parc. č.: XXX, ve prospěch Zástavy (tj. můj pozemek)." Což by znamenalo zatížit dva cizí pozemky a tím je znehodnotit. V době podpisu smlouvy s bankou jsem ještě nevěděla, jak to s břemeny na energie chodí a že čekací doba na připojení může být i více jak rok a půl, což je i v našem případě. Prosím o radu na koho se obrátit a jak postupovat. Kvůli chování banky mám finanční problémy a budu muset stavbu pozastavit. Děkuji.
Dobrý den, kupuji rodinný dům, na kterém je 2x exekuce a 1x zesplatněný hypoteční úvěr. Exekuce vyplatím v hotovosti a na zbytek ceny domu si sjednávám hypotéku. Měl bych stávající banku požádat o dokument, kde bude vyčíslení dluhu a potvrzení, že odstraní zástavy a jiné věci z katastru. Jak se takovýto dokument nazývá? Zaslechl jsem někde Kvitance - je to možné? Díky
Dobrý den, psala jsem Vám v souvislosti s kamarádem, který řeší problém se svou ex-přítelkyní. Jejich situace se vyhrotila na tolik, že chce na sebe napsat polovinu domu jako spoludlužník v hypotéce a předpokládá, že se pak on odstěhuje připadne ji druhá polovina, a to jen proto, že vložila částku 450 000 Kč, kterou jí on v této chvíli a vzhledem k ostatním půjčkám na rekonstrukci není schopen splatit. Samozřejmě v době, kdy o hypotéku žádali, netušil, že se vztah rozpadne. Ona má v domě stále trvalé bydliště a nechce se ho vzdát, přestože již bydlí u nového přítele s kterým by si ráda případně hypotéku převzala. A pokud nebude souhlasit vyhrožuje soudem o milion :) Prosím Vás o vyjádření k tomuto "návrhu" a zda hraje roli to , že ona je spoludlužník. Děkuji za informaci a přeji příjemné dny.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Bratr je v insolvenci a bydlel po smrti matky v jejím bytě, který půjde do dražby. Bydlel tam necelý rok a po skončení řízení u notáře měl 3 měsíce na to, aby se odstěhoval z bytu. To mělo být učiněno do 31.1.2019. Bratr se odstěhoval k 1. 11.2018 od té doby má novou smlouvu, nahlásil to notářovi a výboru, který se stará o byty kde bydlel. A nyní chce tento výbor po bratrovi zaplatit nájemné za prosinec a leden i přes to, že už tam nebydlel a vyhrožují, že to předají insolvenčnímu správci. Mě zajímá, co by se stalo kdyby nahlásili, že má bratr u nich dluh? A jestli mi můžete poradit jak to řešit, když s výborem není řeč. Snad to z mého dotazu pochopíte. Děkuji za odpověď. Šárka
Dobrý den, prosím o Váš názor k následující situaci, kdy s manželkou plánujeme pořízení nového bydlení a hledáme pro nás do budoucna nejlepší řešení. Aktuálně vlastním byt 3+1 v ceně cca 2-2,2 mil. Kč. Byt kupován na hypo - zbývá při řádném splácení doplatit cca 800k (vč. úroků a poplatků). Nové bydlení plánujeme pořídit v ceně cca 3 mil Kč. Máme úspory 2,2 mil. Kč + nějaká rezerva a nemůžeme se rozhodnout, jestli stávající byt při výročí fixace doplatit a prodat a teprve potom koupit nový již bez hypo nebo jestli si stávající byt ponechat, pronajmout a vzít si další hypo cca 800k (pokud by nám banka další hypo dala - manželka je na rodičovské a příjmy máme okolo 40k a hypo nyní 8k). No a poslední varianta stávající hypo z úspor splatit, pronajmout a vzít si novou hypotéku cca 1,5 mil. Varianta první nás láká z důvodu, že bychom byli bez hypo, ale variantu 2 a 3 zvažujeme z důvodu investice na "důchod" nebo pro děti, kdy bychom teoreticky za deset let, kdy nám bude 50 měli 2 splacené byty, proto se stále nemůžeme rozhodnout. Děkuji za Váš čas.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.