Rychlejší oddlužení, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v začátku ins. řízení, t.j po rozhodnutí o úpadku. Zajímá mne, jak je to se splacením 60% pohledávek do 36 měsíců. Musí těch 60% být zaplaceno striktně do 36 měsíců? Například bych 60% zaplatil za 38 měsíců, co by se pak dál dělo? Musel bych splácet do 5 let?

Dobrý den,

podmínka "60% za 36 měsíců" je striktní. Pokud ji splníte, tedy splatíte za 36 měsíců min. 60% přihlášených pohledávek, bude Vám insolvence ukončena již po 3 letech. Při nesplnění této podmínky bude insolvence trvat 5 let. Insolvence může taktéž skončit kdykoliv předčasně splacením 100% přihlášených pohledávek.