Dobrý den, mám dotaz ohledně Unicredit Bank. U banky UniCredit Bank jsem zareagoval na nabídku na internetu, která nabízí běžný účet START se zhodnocením 6% do částky 500 000 Kč. Založil jsem si běžný účet a převedl jsem na něj částku 499 999 Kč. Jaké bylo mé překvapení na začátku dalšího měsíce, když na účtu nebyl připsán žádný úrok. Po tomto nepříjemném překvapení jsem kontaktoval infolinku banky, kde mi byla sdělena informace, že na úrok nemám nárok, protože jsem peníze nepřevedl z účtu START na účet START (další) s tím, že jsou nároky na úrok neuznány. V bankovnictví není v detailu účtu START ani START (druhý) informace o aktuální úrokové sazbě a v materiálech které jsem vyplňoval při zakládání účtu nebyla žádná informace o tom, že si klient musí zakládat další účet, aby získal úročení 6%. Z mé strany se jedná o klamavé jednání banky s účelem získat klienta, uvést ho v omyl a nezaplatit mu nic. Je možné se nějak bránit? Banka bohužel nemá svého ombudsmana. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud soudní komisař požádá banku o zůstatky na účtu k datu úmrtí majitele účtu, tak tímto není banka informována o úmrtí a nezablokuje účet, i když na něm má třetí osoba dispoziční právo? Pokud banka nezablokuje účet po tomto úkonu soudního komisaře, může si některý dědic na banku úspěšně stěžovat? Předpokládám, že banka s dědicem komunikovat nebude nijak, neb se bude schovávat za "bankovní tajemství". Na soudního komisaře rovněž si nelze stěžovat, protože ten nepochybil. A pak už je zaděláno na soudní spor, když disponent vytuneluje účet, než dojde k rozhodnutí o pozůstalosti. Banka je zřejmě nepostižitelná, takže se vůbec nedivím tomu, že účet s klidem nezablokuje.
Dobrý den, pokud banka z důvodu úmrtí majitele nezablokovala účet, tak dispoziční právo k účtu je pořád funkční, a tudíž je jedno, zda dispoziční právo zruší či nezruší. To snad funguje tak, že je účet zablokován a dispoziční právo je funkční? Co zablokováním účtu je vlastně myšleno? Disponent má právo k účtu, dostává výpisy, má přístup do el. bankovnictví, ale nemůže zadat, ani zrušit žádnou platbu? ČSOB prostě účet nezablokovala, disponent platby zadával, a ty odcházely, a není jasné proč, když majitel zemřel a jiný majitel účtu neexistuje.
Dobrý den. dle dědického usnesení má banka vyplatit peníze třem dědicům ze zůstatku ke dni úmrtí. Vím však, že peníze ke dni výplaty budou nižší. Banka vyplatí prvnímu dědici částku, který navštíví banku s ohledem na nižší zůstatek a nebo ten, kdo si pro výplatu přijde jako poslední, tak má smůlu? Jak má banka postupovat? Dědicové navzájem jsou bezohlední. Děkuji
Pokračování dotazu č. 19878: Vážený pane, myslím si, že předložením usnesení o dědictví je bance sděleno, kdo vlastní peněžní prostředky na účtu zůstavitele a komu mají být vyplaceny. V odpovědi na dotaz jste napsal, že banka i po smrti majitele účtu posílá např. SIPO, pokud jsou na účtu peníze. Do doby nabytí právní moci usnesení o dědictví v pořádku. Ale po nabytí právní moci jsou vlastníky peněžních prostředků dědicové. Zůstavitel na účtu žádné peněžní prostředky nemá a dědicové, kteří jsou majiteli peněz na účtu, bance k výplatě SIPO nedali svolení. Banka si strhává poplatky, to je jasné. Ale platby za energie na základě pokynu zůstavitele, který na účtu nemá žádné peníze? Prosím o sdělení na základě jakého obecně závazného právního předpisu a paragrafu banka posílá peníze např. dodavatelům energií (prostřednictvím SIPO), bez jakéhokoliv příkazu dědiců - vlastníků peněz na účtu? Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.