Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.
Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.
Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.
Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned
první nabídce. Porovnejte si nabídky ostatních bank - srovnání hypoték.
Buďte důslední. Nenechte
se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.
Dobrý den, mám předschválenou a bankou podepsanou hypoteční úvěrovou smlouvu na RD. Teď se čeka na stavební povolení. Bohužel jsem boural starý rodiny dům a musel jsem si vzít úvěr, abych to mohl dodělat. Myslíte že to bude vadit při čerpání peněz až doložím stavební povolení a zástavu dvou nemovitosti? Příjem mám kolem 60 tisíc a splátky půjček včetně hypo dělají kolem 20 tisíc. Myslíte že je možné, že by banka neschválila peníze? Děkuji
Dobrý den, zažádal jsem si u České spořitelny o předčasné splacení hypotéky. Poslali mi rozepsanou částku co všechno zaplatím. Před třemi roky jsem si u nich půjčoval 2,6 mil. Kč a po skoro třech letech je zůstatek cca 2,586 mil. Kč. Další položka je poplatek za předčasné splacení 700 Kč. Ale další položce nerozumím. Je tam psaný řádný úrok ve výši 60 346 Kč. Nerozumím proč po mně chtějí platit tak vysoké úroky.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak to je, když by maminka zemřela a v dedickem řízení by se zjistilo, že moje nevlastní sestra, která měla 1/4 baráku na sebe přepsanou už po otci který zemřel a ona si vzala ještě půjčku a tou půjčkou by zastavila celý barák a my jsme ještě 4 dědici, jak by se to potom u dedictvi řešilo, když by byl furt barak v zástavním právu? Děkuji za odpověď.
Hezký den, minulý čtvrtek jsme podepsali smlouvu o poskytnutí hypotečního úvěru u banky včetně ESIP o spotřebitelském úvěru. Mezitím došlo u firmy, která nám měla stavět dům k velkému nárůstu ceny za dům a rádi bychom od této smlouvy odstoupili. Je to v našem případě možné bez sankcí? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, uvažujeme se ženou o koupi rekreačního objektu (chata/chalupa) s vlastním pozemkem do výše cca 2,5 – 3 mil. Kč a zajímala by nás prosím informace, zda lze využít ke koupi takovéto nemovitosti hypotéka s tím, že bychom ručili jak zakoupenou nemovitostí, tak ještě bytem v osobním vlastnictví, na který ale máme již hypotéku a ručíme s ním bance. Odhad našeho bytu byl cca před rokem a půl ve výši 5,5 mil. Kč (k dnešnímu dni předpokládám odhadní cenu kolem 6 mil. Kč) a zbývá nám doplatit cca 2,7 mil. Kč. Lze tedy prosím na náš byt v osobním vlastnictví uplatnit 2 zástavy u bank tak, abychom nemuseli při sjednání nové hypotéky na plánovanou chatu použít i vlastní finanční prostředky, ale ze 100% financovat hypotékou? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, s bývalým manželem máme dům v podílovém spoluvlastnictví (nikoliv SJM), ve kterém bydlí on. Na domě vázne hypotéka na nás oba. Je možné, abych doplatila pouze svou část hypotéky? Bývalý manžel mne odmítá vyplatit, prodat dům rovněž nechce, neplatí mi ani nájemné za výlučné užívání. Já sama na vyvázání manžela nemám prostředky. Proto se ptám na možnost doplacení své části hypotéky. Děkuji
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je možné řešit situaci, kdy jsem si před několika lety vzal úvěr, který je sice psaný na mě, ale bral jsem si jej kvůli své mámě, která potřebovala tyto peníze, ale kvůli 5 pětileté lhůtě po insolvenci ji žádná banka nepůjčila a nebankovní společnosti měly šílené podmínky. Úvěr již několik let splácí ona a vše bylo bezproblémů, avšak momentálně bych rád řešil hypoteční úvěr a splátka, kterou splácí moje máma mi u banky snižuje možnou cílovou částku hypotéky. Je nějaká možnost jak bance doložit to, že úvěr je splácen jiným příjmem než mým? Případně, zda mohu doložit nějakou smlouvu o úvěru, kterou bych s mámou sepsal a zda by mi takovou smlouvu banka přijala jako další pravidelný příjem? Nebo zda je nějaké řešení? Lhůta po insolvenci ji končí za rok, tak zda je nutné počkat a poté převést úvěr na ni nebo zda to lze řešit i jinak? Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.