Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1033, Dotaz v bankovní poradně

Koupit byt na hypotéku nebo stavební spoření? Kolik mi půjčí a co je výhodnější?

Dobry den,chtela bych se zeptat zda je vyhodne koupit byt na hypoteku nebo stavebni sporeni,ktere mam u Lisky druhym rokem.Prijem mam 18tisic+alimenty na dve deti 2500kc a 62euro.Navic uz splacim pujcku 120 000 tis.od cesky sporitelny.Penize navic nemam tak co je vyhodny a kolik mi pujci maximalne?jsem sama bez ruceni dalsimi osobami a uz mi je pres ctyricet praci mam na neurcito.dekuju za odpoved.

Dobrý den,

určitě volte hypotéku, úvěr ze stavebního spoření je dávno zcela mimo svoji konstrukcí, množstvím poplatků a špatným přístupem ke klientům. S celkovým příjmem 22 000 Kč a dvěma vyživovanými dětmi bude Vaše životní minimum pro potřebu úvěru bankou stanoveno někde kolem 12-14 000 Kč. Odečteme-li splátky za úvěr u spořitelny, reálně budete moci splácet měsíčně max. 6-7000 Kč, nejdéle 25-30 (do dosažení důchodového věku), tedy maximálně Vám bude moci být půjčeno odhadem 800 000- 900 000 Kč (půjde-li vše dobře).

Asi narazíte na problém % LTV, tedy max. výše úvěru ku zástavní hodnotě nemovitosti - ve Vašem případě Vám nejspíše nikdo nepůjčí více než 85-90% zástavní hodnoty nemovitosti, tedy bez vlastních prostředků se neobejdete.

Zkuste vyplnit formulář zde a kolegové zkusí přijít s konkrétní nabídkou.