Jak funguje akciový premiový vklad České spořitelny a jak si ho správně vybrat?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
9.10.2014 Spoření

Ceska sporitelna nabizi i investovani ..... to akciovy premiovy vklad jak to funguje vim ze tam musiim mit zaklad 10 000 kc a co dal jak se podivam na ten vynos chtel bych to mit pod kontrolou dekuji za odpoved

Dobrý den,

pokud akciovému trhu plně nerozumíte či ho bedlivě nesledujete, doporučuji se všem těmto produktům (jako Prémiový akciový vklad) vyhnout a raději se spokojit s obyčejným spořicím účtem. Mnohdy obyčejný spořicí účet či terminovaný vklad na 2,5 roku (doba trvání Prémiového akciového vkladu od ČS) Vám vynese u lepší banky stejně či více než produkty, kde je výnos navázán na vývoj různých podkladových aktiv.

U ročních terminovaných vkladů je možné dosáhnout úroku 2% (ANO SD, JT Bank, Evropsko-ruská banka), která budete mít jistá a to s omezením dispozice pouze na 1 rok. U Prémiového akciového vkladu bude výnos nejspíše podobný, a to bez garance výnosu a s omezením dispozic peněz na 2,5 roku.