Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1833, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak převést devizový účet na jinou osobu?

17.3.2015 Běžný účet

Dobrý den, manželka má založen devizový účet, který chce převést na dceru. Stačí aby se obě dostavily na pobočku nebo musím být rovněž přítomen, protože mám také dispoziční právo. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

účet na jiného majitele převést nelze - v tomto případě si dcera bude muset nejprve založit nový účet, na který se následně převedou peníze z účtu matky, která po té svůj účet zruší. Dcera si účet může samozřejmě založit sama, převod prostředků lze udělat přes internetbanking z pohodlí domova (či osobně na pobočce - postačí přítomnost buď majitele účtu nebo disponenta) a pro zrušení účtu je třeba přímo přítomnost majitele účtu na pobočce.