Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1842, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak zrušit běžný účet u ČS a vyhnout se nečekaným poplatkům?

30.3.2015 Běžný účet

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně zrušení běžného účtu u ČS. Asi před třemi týdny jsem si ho byla zrušit z toho důvodu, že jsem už neměla potvrzení o studiu, a tedy bych musela platit poplatky za vedení účtu, což se při dnešních nabídkách od jiných bank nevyplatí. Sama jsem si převedla všechny peníze na účet nový, slečna na pobočce mi však řekla, že na účtu ještě nemám zaúčtovány všechny poplatky za platby, že mám na účet poslat ještě 100 Kč a vše bude v pořádku. Ještě na pobočce jsem si na účet tu stovku poslala, teď mi však přišel od ČS dopis, že účet byl zrušen, ale že je na něm ještě 350 KČ záporný zůstatek. Kartu, ani internetové bankovnictví jsem ode dne návštěvy pobočky nevyužívala, trvalé příkazy jsem neměla a podle té slečny na pobočce jsem měla účet stále vedený jako studentský, takže poplatky za vedení účtu bych platit neměla. Plánuji si samozřejmě zajít na pobočku zeptat se, o co se jedná, jen by mne zajímalo, jestli jste s něčím podobným už někdy setkal? Děkuji předem za odpověď

Dobrý den,

většině lidí ČS při rušení účtu doúčtuje poplatky za cca 80-100 Kč, o větších částkách jsem nikdy neslyšel. 350 Kč je skutečně velmi přehnané, nevím, co všechno byste musela čerpat za služby, aby Vám ČS byla oprávněna toto naúčtovat (žádné pokuty ani penále se za zrušení účtu samozřejmě neplatí). Doporučuji tedy zajít na pobočku (či napsat dotaz na info email ČS) a požádat o vysvětlení a rozpis položek na jednotlivé poplatky.

Ohledně nové banky, doporučuji Equa Bank (zde je od února zdarma vše bez podmínek, i výběry z bankomatů cizích bank). Jiné banky jako FIO Banka, mBank, ZUNO, Air-Bank lze samozřejmě také určitě doporučit, ale Equa teď momentálně vede.