Jak získat úvěr pro odkup majetku pro nově vzniklou společnost?

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.5.2015 Půjčka

Dobrý den, velmi Vás prosím o radu. Otec je živnostník k 31. 12. 2015 chce po 30 ti letech podnikání odejít do důchodu. Jeho firma má veškeré vybavení pro provoz podniku, vč. budovy, kterou koupil cca před 15 ti lety za 2,5 mil.Kč, má také stálé klienty a zaměstnance. Já bych v jeho podnikání chtěl pokračovat a to tak, že bych založil s.r.o., která by od něj odkoupila majetek, který slouží k podnikání vč. budovy. A tak bych se chtěl zeptat, zda na tuto transakci je možné získat nějaký úvěr, případně u které banky? Jednalo by se o 3 mil. Kč. Bude to vlastně nově vzniklá společnost, která za půjčené peníze odkoupí vybavení vč. prostor. Mockrát Vám děkuji.

Dobrý den,

úvěr na převzetí firmy s ručením movitým i nemovitým majetkem dané firmy určitě získat lze. Jsou dvě možnosti:

1) hypotéka přímo na Vás coby fyzickou osobu a ručení obytnou nemovitostí (RD/byt/chata) - dosáhnete na výrazně lepší úrokovou sazbu 2-2,5% (FO + obytná nemovitosti = pro banku menší riziko oproti PO + výrobní hala): doporučuji zkusit Equa Bank + Wüstenrot a když to nevyjde zde tak Hypoteční banku (řeší i jinde neřešitelné)

2) provozní/investiční firemní úvěr na s.r.o. a ručení firemním majetkem - úroková sazba bude oproti předchozí variantě malinko vyšší (dle likvidity zástavy 4-8%) : doporučuji FIO Banku