Banky.cz Bankovní poradna zdarma #195, Dotaz v bankovní poradně

Jaký úvěr dostanu, pokud vložím 100 000 Kč na můj stavební spořicí účet u České spořitelny?

Dobrý den,mám u vaší stavební spořitelny,české spořitelny překlenovací úvěr na 400 000 uzavřený v roce 2008,nyní mám na účtu zhruba 60 000.Jestliže nyní vložím 100 000,dostanu již klasický úvěr ve výši úroku 4.75%? Jsou tam jakesi body a s tím jsou zmatky.Děkuji Pavel Faltýnek

Dobrý den,

ano, obecně po naspoření 40% se úvěr překlopí s překlenovacího na řádný a mimo výše uvedené změny úrokové sazby se nově úroky začnou počítat z aktuálně nesplacené částky (doposud jste platil úroky z celé částky bez ohledu na splacenou část).