Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2297, Hypotéka na nemovitost s právní vadou

Hypotéka na nemovitost s právní vadou, Reality

Sjednejte si hypotéku online
13.11.2015 Reality

Dobrý den. Chceme se spoluvlastníkem nemovitosti zrušit spoluvlastnictví já bych mu chtěl jeho podíl vyplatit. Ovšem musím si na to vzít hypotéku. Vezme banka do zástavy barák, když je zde jedna právní vada na jeho pozemku? Kontrétně se jedná o 1/6 pozemku na kterém dům stojí. Jediná tato část pozemku, patřila mému dědovi, který zemřel a dědické řízení ještě nedoběhlo. Momentálně je pozemek spolu s dalšími věcmi z dědictví v likviditě, protože děda byl hodně zadlužený. Plánuji ho v "dražbě" vykoupit, ale kdy k odkupu bude moct dojít záleží na rychlosti úřadu, kterou já neovlivním a problém je tom, že spoluvlastník chce vyplatit co nejdříve. Nevíte jak v tomto banky postupují? Přijmou dům s takto "postiženým" pozemkem do zástavy při vyřizování hypotéčního úvěru nebo je to pro ně obecně problém a budu muset čekat až bude nařízen prodej 1/6 pozemku?

Dobrý den,

pro banky obecně spoluvlastnictví ani právní vady problém nejsou - vše lze ocenit. Odhadce banky tedy poníží zástavní hodnotu nemovitosti o veškeré právní vady a o případný diskont za spoluvlastnictví - uvidíte na kolik to vyjde a zda-li bude % LTV pro úvěr dostatečné (mělo by být, neboť nechcete půjčit na celou nemovitost, ale jen na její část).

Doporučuji Hypotéční banku, která je ochotná řešit i méně standardní situace.