Kde uložit peníze po skončení stavebního spoření? Vyřešení pro důchodkyni s 100 tisíci

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
15.11.2015 Spoření

Dobrý den. Právě mi skončilo Stavební spoření s buřinkou. Je to 100tisíc, ale pro mne důchodkyni dost. Během následujících pěti deseti let to budu potřebovat na zuby a péči vůbec. Kam si peníze uložit? Mám jen sporožíro a to mi nepřipadá dobrý nápad. Co je mi divné, že mne vyzvali, abych zrušila trvalý příkaz/ byl 1000,- měsíčně/ , ale peníze mohu vybrat až za rok. Děkuji Černochová

Dobrý den,

výpovědní lhůta pro stavební spoření je 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána (Vámi nebo stavební spořitelnou). Peníze tedy uvidíte nejpozději 1. března 2016 (nikoliv až za rok). Pokud vložíte jednorázově 20 000 Kč v roce 2016 ještě před koncem spoření (tedy leden/únor), získáte i plnou státní podporu (2 000 Kč) za celý rok 2016 (bude dodatečně vyplacena až v roce 2017).

Celých 100 000 Kč doporučuji uložit na spořící účet bez výpovědní lhůty - aktuálně s úrokem 1-1,5% dle banky - kompletní přehled zde. Doporučuji např. spořící účet od Equa Bank (úrok 1,5% při příjmu zasílaném na běžný účet min. 10 000 Kč) nebo Air-Bank (úrok 1,1% bez podmínek). Jinak běžný účet také doporučuji převést do Equa Bank - zde je vše kompletně bez poplatků (včetně výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. Dnes při nízkých úrocích spíše více vyděláte na ušetřených poplatcích za vedení běžného účtu než za samotný úrok z vkladu.