Jaké jsou možnosti půjčky pro maminky na mateřské?

Nejlevnější půjčka od Zonky
20.11.2015 Půjčka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné u vás dostat půjčku ve výši 100 000 Kč. Ale jsem na mateřské a mateřskou pobiram a aj přídavky a celkem 19 000 Kč měsíčně a ještě dalsi příjem mam každý měsíc 3000 Kč. Děkuji moc předem za odpověď Kubínová Marie

Dobrý den,

i když máte na mateřskou velmi slušný příjem (dohromady se všemi přídavky a dodatečným příjmem), osobně půjčky lidem na mateřské či v důchodu důrazně nedoporučuji - toto nejsou životní období, kdy by se člověk cítil 100% komfortně co se financí týče, zejména když je na domácnost sám (o manželovi se nezmiňujete).

Doporučuji prostudovat náš článek Půjčujeme si odpovědně - zvažte, zda půjčku skutečně potřebujete a není-li případně lepší se bez věci, kterou zamýšlíte koupit, obejít a našetřit si na ni časem. Pokud si i přesto vyhodnotíte, že půjčku potřebujete, doporučuji Equa Bank či Air Bank (úrok do 10%, nulové poplatky). Banky jako potvrzení o příjmu akceptují i příjem z mateřské, dávek a jiných aktivit. Nicméně, protože jsou všechny tyto aktivity jisté pouze na dobu určitou, banky nedávají delší splatnost úvěru, než je délka takto zajištěných příjmů (příklad: pobíráte-li na mateřské 11 500 Kč měsíčně, banka Vám nedá delší splatnost než 1,75 roku).