Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2371, Kam uložit 100 000 Kč pro děti

Kam uložit 100 000 Kč pro děti, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
19.12.2015 Spoření

Dobrý den přeji, mám k Vám prosím prosbu ohledně financí. Nevím kam uložit 100 000,- Kč tak, aby se po dobu spoření alespoň trochu zhodnotily. Jsou to peníze mých dcer (13 a 9 let), které bych jim chtěl někam uložit, až je budou v dospělosti na něco potřebovat, počítám kolem dvacátého roku jejich života. Na peníze se po dobu +/- 7 let nebude vůbec sahat. V oblasti financí jsem absolutní laik. Mohl by jste mě prosím dát nějaký konkrétní tip na banku nebo finanční instituci? Děkuji Vám Plavec Jiří

Dobrý den,

doporučuji Spořící účet HIT od Equa Bank s úrokem 1,5% (základ 1% + bonus 0,5% při zasílaném příjmu na běžný účet, který je zde kompletně zdarma - lepší běžný účet dnes nikdo nenabízí). Přestože se na peníze nebude dlouho sahat, je možné je kdykoliv vybrat (tento spořící účet je bez výpovědní lhůty). Nebo termínovaný vklad od Evropsko-ruské banky na 1 rok s úrokem 2%. Za rok až dva doporučuji situaci na trhu opět zhodnotit a pokud někdo bude v té době nabízet více, převedete peníze jinam (i proto také nedoporučuji termínované vklady na 5 a více let - situace na trhu se může změnit a zrovna teď jsou úroky na minimech, takže v budoucnu spíše porostou).