Půjčka a hypotéka, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.2.2016 Půjčka

Dobrý den, mám obecný dotaz ke kombinaci úvěru a hypotéky. Zvažuji spotřebitelský úvěr na 3-4 roky v hodnotě cca 150 000Kč. V případě, že v období, kdy budu tímto úvěrem zatížen, budu chtít zažádat o hypotéku, jak moc tato skutečnost ovlivní rozhodnutí banky o mé bonitě? Předpoklad je, že mám dobrou platební morálku při splácení úvěru. Děkuji. DK

Dobrý den,

dobře splácený současný nebo minulý úvěr Vaši bonitu ovlivní pozitivně. Průběžně splácená půjčka při žádosti o hypotéku se započte do Vašich závazků - sníží to maximální možnou měsíční splátku. Příklad: čistý příjem 20 000 Kč/měsíc, splátka půjčky 3 000 Kč/měsíc => pro účel hypotéky bude banka za Váš čistý měsíční příjem považovat 17 000 Kč (přestože bude vědět, že třeba už za rok půjčku doplatíte). Životní minimum pro single žadatele i hypotéku (bez rodiny a závazků) banka uvažuje zhruba 9-12 000 Kč. Tedy v tomto případě by maximální měsíční splátka hypotéky byla zhruba 5-8 000 Kč.