Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2886, Broker Consulting za mě vyplnil investiční dotazník

Broker Consulting za mě vyplnil investiční dotazník, Podvod

7.7.2016 Podvod

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost řešení svého problému. Před 10 lety jsem byla podvedena fin. poradcem renomované firmy Broker Consulting s následkem zmařené investice do firmy Immofinanz. Poradce místo mne vyplňoval dotazník, kam napsal, že jsem zkušený investor, neboť mám prý stav. spoření - byla jsem oklamána tím, že mi investice byla prezentována jako druh spoření na důchod. Byl mi slibován zisk v bezrizikovém produktu atd. Podle informace poradce se může trh zahýbat např. o 10%, ale v dlouhodobém horizontu vždycky akcie vydělávají. I když jsem zdůrazňovala, že o vložené prostředky nechci přijít, byla jsem uklidňována, že nic podobného nehrozí. Nyní, kdy jsem přišla o téměř celou vloženou částku a ještě jsem musela navíc zaplatit vstupní poplatek a poplatek za vedení účtu to se mnou nikdo nechce řešit. Poradce má prý zakázáno se mnou mluvit, právní oddělení Broker Consulting píše, že má stížnost je nedůvodná a že jsem podepsala dotazník, kde je uvedeno, že hodnota investice se může snížit, tj. ve výkladu poradenské firmy totéž, co ztratit vše. Navíc se ve firmě Immofinanz děly věci, kvůli nimž byla vyšetřována policií. I když jsem kvůli tomu volala svému poradci ve chvíli, kdy začaly akcie prudce klesat, zase jsem byla jen uklidňována, že nic nehrozí a přitom v Rakousku byla na Immofinanz podána akcionáři hromadná žaloba. Můj poradce mne o ničem neinformoval a přerušil se mnou veškerý kontakt. Než se investice (nemám jen jednu) dostaly do ztráty, tak mi poradce pravidelně volal, ale pak ztratil o mne zájem. Obrátila jsem se na ombudsmana, ale ten to neřeší. Ani Česká národní banka mi nepomohla. Myslíte, že by pro mne bylo nějaké řešení? Nejde mi už o žádné zhodnocení peněz, ale jen o vrácení vložených prostředků. Předem děkuji za radu!

Dobrý den,

pokud jste skutečně podepsala dotazník, kde jste byla vykreslena jako poučený investor uvědomělý možné ztráty, pak je obtížnější se proti následnému jednání poradce bránit. Tímto aktem jste dala poradci písemné potvrzení, že všemu 100% rozumíte. Kdybyste investorský dotazník nepodepsala, pak by pomoc byla snazší - mohla byste podat podnět ČNB k prošetření.

Osobně jsem ještě neviděl nikoho, komu by finanční poradce dobře poradil. Nikdo to s Vašimi financemi nemůže myslet upřímněji než Vy sama. Svěřovat své finance cizím lidem je poměrně nerozumné. Viz náš článek Finanční poradenství po Česku nebo natočený dokument Rada nad zlato. Pokud poradce neplatíte přímo Vy sama, ale je placen provizně od prodaného kusu, pak Vám bude doporučovat vždy takový produkt, ze kterého má nejvyšší provizi. A nejvyšší provize bývají z neprodejných produktů, které bývají pro klienty obvykle velmi nevýhodné.