Kde si založit študentský účet a získať bezplatné SEPA platby?

31.8.2016 Běžný účet

Dobrý deň, študujem v Brne a potreboval by som už konečne účet. Najlepšie študentský. Nie je problém nájsť vedenie účtu zdarma, rovnako aj výber z bankomatov, ale v mojom prípade práve ide o to aby mi mama vedela posielať peniaze zo SR, tak aby som neplatil ani za prichádzajúcu ani odchádzajúcu SEPA platbu. Mama má účet, kde platiť nebude ani keď posiela na koruny. Obaja máme slovenskú sporiteľňu a zatiaľ mi najlepšie vychádza v ČR práve Česká sporiteľňa, kde má práve SEPA platbu zadarmo zo SLSP. problém je, že výber z bankomatu je tam po prvom roku len dvakrát mesačne zdarma. Vedeli by ste mi prosím poradiť či mám teda ísť do tej českej sporiteľne alebo do nejakej inej banky? Ďakujem

Dobrý den,

platební styk ČR-SR nabízí Fio banka, kde je vedení účtu zdarma mimo výběry z bankomatů cizích bank, za které se platí 30 Kč (jinak z vlastní sítě je to 10x měsíčně zdarma). U Equa bank se platí za platební styk ČR-SR (příchozí/odchozí platba 9/99 Kč), ale zas jsou zde zdarma neomezené výběry z bankomatů všech bank. Vybírejte mezi těmito dvěma bankami, nebo si účet zřiďte u obou bank - na Fio směřujte platby ze Slovenska, které si obratem budete přeposílat do Equa.