Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #3157, Přihlášení internetbanking

Přihlášení internetbanking, Banka

9.11.2016 Banka

Dobrý den, nejde se mi přihlásit do banky, heslo jsem nezapomněla, dokonce prý nebyl nalezen ani e-mail. Děkuji Jaroslava G.

Dobrý den,

předpokládám, že jde o přihlášení do internetbankingu - o jakou banku se jedná?

I když jste přesvědčená, že přepisujete správně uživatelské jméno a heslo, tak doporučujeme ještě provést opakovanou kontrolu. Nejčastější chyby uživatelů při neúspěšném přihlašování do internetového nebo mobilního bankovnictví jsou následující:

  • omylem zapnutý CAPS lock, tedy do hesla píše špatnou velikost písmen (vypněte CapsLock
  • přehozená česká a anglická klávesnice (pomocí Alt+Tab zaměňte zpět)
  • při přepisu prvního jména nebo hesla zaměnění "0" a "O" (použijte správně nulu nebo velké o)
  • zadávání uživatelského jména či hesla s diakritikou (zkontrolujte jestli vaše předepsané jména či heslo obsahuje háčky a čárky)
  • webová stránka si pamatuje dříve zadané jméno nebo heslo (zkuste vymazat cookies a přihlásit se znovu)
  • webová stránka v počítači, či mobilu se odpojila od internetu (zkontrolujte a resetujte připojení)

  • V případě, že nedokážete problém vyřešit dle návodu v závorce, nebo jde o zapomenuté heslo do internetbankingu, je nutné osobně navštívit nejbližší pobočku vaší banky. Tam vám poskytnou pomoc, resp. Vám vydají heslo nové.