Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3313, Převod EUR ze zahraničí na koruny

Převod EUR ze zahraničí na koruny, Platba

18.1.2017 Platba

Dobrý den, žijeme v zahraničí a nyní bychom chtěli převést do ČR (na koruny) větší částku v Eurech. Můžete mi poradit, jakým způsobem je to nejvýhodnější, případně, kdy dostaneme nejlepší kurz? Děkuji, Hana Novotná

Dobrý den,

volil bych klasickou SEPA platbu (v EUR v rámci EU), kdy budete platit bance v zahraničí poplatek za odchozí platbu (cca 1 EUR) a tuzemské bance zhruba stejně velký poplatek za přijetí platby. Peníze se budou v takovémto případě přepočítávat na koruny kurzem české banky ze dne přijetí platby. Slušné kurzy má např. Equa bank (za příchozí SEPA platbu se platí jen 9 Kč). V případě skutečně velkého objemu bych možná doporučil obejít větší banky (KB, ČS, atd.) a zkusit dohodnout individuální sazbu. Tak jako tak doporučuji převod uskutečnit co nejdříve. Dnes za každé euro dostanete zhruba 26,5 Kč. Během Q2/Q3 je očekáváno ukončení intervencí ČNB a posílení kurzu až na 25,5 Kč - dostala byste tedy méně.