Banky.cz Bankovní poradna zdarma #43, Dotaz v bankovní poradně

Jak založit účet pro novou společnost bez nutnosti okamžitého vkladu 200 000 Kč?

Založení účtu pro nové sro. Prosím o odpověď zda je nutné pro založení účtu pro nové sro složit okamžitě 200000 Kč. Nejedná se mi o pozdější potvrzení o tomto vkladu. Na pobočce Hradeckých - Praha 4 je stanovisko titl. Galovičové Věry, že se musí okamžitě složit 200 000 Kč děkuji za odpověď

Dobrý den,

nevím o jakou se přesně jedná banku, ale nedává absolutně žádný smysl peníze skládat dříve, než potřebuji potvrzení o složení vkladu.

Pokud banka z svého nesmyslného požadavku neustoupí, doporučuji se poohlédnout jinde. Pro živnostníky a drobné PO bych asi doporučil FIO banku; účet nabízí za stejných podmínek pro firmy jako pro FO, tedy skoro vše zdarma.