Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13281, Banka mi chybně vyčíslila zůstatek k doplacení

Banka mi chybně vyčíslila zůstatek k doplacení, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.3.2021 Půjčka

Dobrý den, půjčil jsem si od Moneta Money Bank peníze, klasický spotřebitelský úvěr. V covidové době jsem využil možnosti odložení splátek. Banka mě informovala, jaké to bude mít důsledky a s tím jsem souhlasil. Mám ještě druhý úvěr u konkurenční banky, u které jsem si zažádal o sloučení těchto dvou úvěrů. Šel jsem do Monety, kde jsem si u paní na pobočce vyžádal vyčíslení částky k doplacení úvěru. Podepsali jsme protokol, ve kterém byla částka k doplacení a poplatek za předčasné doplacení. Dále jsem byl informován, že nic víc platit nebudu. Druhý den mi ale z účtu odešla další nemalá částka (16 000 Kč). Šlo o úroky za odklad splátek. Po telefonu jsem nic nezjistil, ale sepsal jsem s paní stížnost/ reklamaci. Banka mi odepsala, že mně při odkladu splátek upozornila o navýšení koncové ceny úvěru. Také se mi omluvila, že měli v systému chybu, takže ani já v int. bank. a ani paní z banky, jsme neviděli správnou konečnou částku k doplacení a tedy jsem jim vlastně podepsal neplatný dokument. Mám nějakou šanci na navrácení peněz, se kterými jsem v den doplacení úvěru nepočítal? Prozíravě jsem si ke konsolidaci vzal 20 000 Kč navíc a pro jistotu jsem si je poslal na účet, ze kterého se úvěr u Monety doplatil. Kdybych to neudělal, banka by mi způsobila nemalé potíže. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

cítíte-li se postupem banky poškozen, podejte reklamaci. V případě neuznání reklamace můžete spor řešit přes Finančního arbitra.