Jak doložit příjmy při žádosti o úvěr při zkušební době trvající 2 měsíce?

Nejlevnější půjčka od Zonky
14.1.2018 Půjčka

Zdravím, chtěl bych požádat o úvěr. Mám doložit potvrzení o příjmech. Zkušební dobu mám na 2 měsíce místo tradičních 3. Na potvrzení o příjmu je ale položka "Průměrný měsíční příjem za poslední 3 měsíce". Můžu tam dát poslední 2 měsíce? Dá se to obhájit pak před poradcem?

Dobrý den,

je to sice velmi netradiční situace (kratší zkušební doba a žádost o úvěr ihned po jejím uplynutí), ale není neobhajitelná. Vzhledem k nezvyklosti je možné, že vás i vašeho zaměstnavatele banka bude podezřívat ze spekulace a zejména automatizované scoringové systémy s tím budou mít problém. Přinejhorším Vám banka půjčí až za 4 týdny. Rozhodně však do kolonky příjmy za poslední 3 měsíce neuvádějte váš příjem za 2 měsíce - s tímto číslem by banka počítala a výše průměrného příjmu by pak byla kalkulována jako dvoutřetinová.

Při schvalování úvěru ovšem bude mnohem více záležet na poměru požadované částky půjčky vůči vašemu prokazatelnému příjmu - banka odečítá životní výdaje a dosavadní splátky a hodnotí kolik peněz  vám zbývá na splácení požadované půjčky.
Rovněž bude záležet na vaší kreditní historii (historie splácení závazků z hypoték, půjček, kreditních karet, případně i spotřebitelských závazků evidovaných v registrech jako je NRKI, BRKI).