Co je LTV a jak navýšit hypotéku? Vše, co potřebujete vědět o půjčkách a hypotékách

Sjednejte si hypotéku online

Pokračováno dotazu č. 10419: Dobrý den, chci se ještě zeptat na nějaké věci ohledně mého dotazu. Co prosím znamená LTV? Půjčkou myslíte půjčku a ne hypotéku? Hypotéku máme druhý měsíc, takže nevím, jak moc je náročné hypotéku navýšit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

LTV (loan to value) je poměr dluhu vůči zástavní hodnotě nemovitosti. Banky Vám obecně mohou půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti a čím nižší LTV je, tím výhodnější získáte úrok. Máte-li dostatečně hodnotnou nemovitosti pro navýšení hypotéky, zkuste s bankou dojednat navýšení úvěru. Nemáte-li dostatečně hodnotnou nemovitost, nezbude Vám než si zbylých 200 000 Kč půjčit formou klasické půjčky bez zástavy nemovitosti, kde je o něco vyšší úrok (4-7%). Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 50% svého měsíčního příjmu.