Hypotéka a půjčky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 10595: Když si vezmu na splátky mobilní zařízení přes operátora, není to klasický úvěr, vše se splácí v rámci tarifu mobilního operátora, zda hypotéční banka bere tyto splátky v rámci tarifu jako úvěr, i když to úvěr není? Nikde se nepodepíše žádná smlouva o splátkách ani o pořízení mobilního zařízení v rámci tarifu. Nejedná se o úvěr ani půjčku, mobilní operátor poskytuje nově příchozím zákazníkům slevu na mobilní zařízení s měsíční splátkou bez navýšení ve výši cca 150-300 na zařízení. Mobilní zařízení je do konce splácení v majetku operátora. Toto je můj dotaz, zda banky posuzují jako zatížení splátku mobilního zařízení v rámci tarifu bez podpisu jakékoliv úvěrové smlouvy. Děkuji.

Dobrý den,

takto zakoupený mobil bude mít spíše charakter služby než úvěru nebo nákupu na splátky. Banky obecně neposuzují pouze výši splátek za úvěry, ale celkově vaši finanční situaci. Pravidelný měsíční výdaj navíc ve výši 150-300 Kč nebude mít s příjmem 50 000 Kč na posouzení žádosti o hypotéku významný vliv.