Hypotéka LGBT, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jako absolutní laik potřebuji radu ohledně hypotéky. Žiji s přítelem (jsme gay pár, tudíž manželství bohužel není možné) a uvažujeme o hypotéce na dům. Vzhledem k tomu, že procesu nerozumím, potřeboval bych kompletní radu o tom, jak to probíhá, jaké jsou podmínky a zda-li na hypotéku vůbec máme nárok. Já, 21 let, odpracováno 6 měsíců, chystám se na VŠ od října tohoto roku. Žádné úvěry, žádné půjčky. Přítel, 27 let, odpracováno víc jak 7 let, stabilní zaměstnání už 6 let. Par úvěru na telefon a bankovní půjčka. Zbytek informací bez problémů dodám. Děkuji.

Dobrý den,

o hypotéku určitě můžete požádat společně, manželství není podmínkou. Banky vyžadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a mít dostatečný příjem. Musíte splnit podmínky LTV a DSTI, kdy vám banka může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (je třeba mít našetřeno min. 10% nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí) a na splátky všech úvěrů lze vynakládat max. 50% příjmu. Prostudujte podmínky hypotéky a kontaktujte naše hypoteční poradce, kteří s vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.