Jak dál s podnikáním?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, mám takový trochu složitější dotaz. Podnikám a dostal jsem se do finančních problému z důvodu, že byznys přestal fungovat. Mám v podnikání hodně závazku, které jsem nebyl schopen hradit a vyjednal splatkové kalednáře, které jsem dočasně ustál, ale jsou to opravdu velké částky a nezvládám to nadále platit. Dostal jsem nabídku většího úvěru na základě dobre historie a z toho jsem chtěl uhradit veškeré závazky a zároveň investovat do nového byznysu a mít jednotnou splátku. Nicméně úvěr byl nakonec zamítnut. Jediné co mi banka nabídla byl větší kontokorent, ze kterého bych byl schopen zaplatit veškeré závazky a zároveň jej použit na investici a dále podnikat, bohužel však už teď vím že nebudu schopen plnit měsícni obraty, které jsou podmínkou u tohoto kontokorentu. Platil bych měsíční úroky a postupně umořovat dluh, ale obraty by nebyly dostatečné (podotýkám, že při tomto typu není nutné jednou ročně kontokorent splatit). Pokud však nesplnim obraty, bojím se, že banka po nějaké době bude chtít částku buď snížit a nebo úplně zesplatnit, což prostě nebudu schopen. Potřebuju se nějakou dobu zahojit a snažit se dostat na velké obraty. Můj dotaz tedy zní - jak si mám poradit? Pokud byznys kontokorent nepříjmu, tak situaci nezvládnu a budu muset vyhlásit osobní bankrot. Když využiji kontokorent a budu nadále podnikat, zvládnu situaci, ale nezvládnu plnit obraty. Nastává otázka, zdali by to banka pak chtěla zesplatnit. Jestli se s nimi dá po nějaké době používání toho kontokorentu domluvit na splatkovém kalendáři. Další z možností je z kontokorentu uhradit jen část závazku a investovat do byznysu a ty další menší závazky které jsou už únosné nadále splácet abych nevyčerpal tolik z kontokorentu. Nicméně pokud by se stejně banka rozhodla kvůli nedodržení podmínek kontokorent zesplatnit, opět bych se asi nevyhnul osobnímu bankrotu. A tady se chci zeptat, zdali je možnost do případné insolvence zahrnout i poměrně nově vzniklý kontokorent a nebo by to šlo rovnou do exekuce (u kontokorentu je směnka). Jsem opravdu bezradný, děkuji za váš názor.

Dobrý den,

s tímto Vám bohužel bez podrobného prostudování Vašeho businessu neporadím (neznám Vaši finanční situaci, obor podnikání/trh, velikost firmy ani žádné další detaily).