Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13285, Jak se úročí kreditní karta?

Jak se úročí kreditní karta?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.3.2021 Půjčka

Dobrý den, měl bych dotaz ke kreditní kartě. U RB mám úvěr 35 000 Kč, který mohu čerpat. Vždy jsem vše splatit včas v bezúročném období. Nicméně nyní je komplikace a zajímá mě, jak pokračovat. Kontaktoval jsem banku a čekám na vyřízení. Na výpisu mam minimální splátku 1 120 Kč s tím, že úrok je nějakých 24%. Nejsem si nyní jistý výpočtem. Pokud bych hradil například dvojnásobek tedy 2 240 Kč, jaka by byla částka finální i s úroky. Nyní bych hradil 10 měsíců 2 240 Kč a 11. měsíc vše doplatil. Nejsem si tedy jist jak přesně mohu dojít k částce kterou skutečně zaplatím za dané období. Děkuji

Dobrý den,

úrokem 24% p.a. se Vám úročí aktuálně dlužné částka (každá den sazbou 24%/365). Když to zjednodušíme na měsíce, tak na konci každého měsíce se Vám zůstatek bude úročit 2%.

Příklad: v březnu dlužíte 35 000 Kč, úrok 2% (700 Kč), splatíte 2 240 Kč, v dubnu dlužíte 33 460 Kč, úrok 2% (669 Kč), splatíte 2 240 Kč, v květnu dlužíte 31 889 Kč, atd.

Dluh na kreditní kartě doporučuji splatit co nejdříve, úrok 24% je velmi vysoký (peníze si můžete půjčit výrazně levněji přes půjčku za 4-7%).