Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #15864, Jak ukončit stavební spoření?

Jak nejlépe ukončit stavební spoření u České spořitelny a získat dotaci i v roce 2022?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
13.11.2021 Spoření

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho, jak nejlépe ukončit stavební spoření u České spořitelny. Stavebko je už založeno od roku 2009, takže 6ti letá lhůta je splněna. Ale jelikož se blíží konec roku tak nevím, jestli se vyplatí počkat do ledna a taky tam vložit těch 20 000 Kč, abych i za rok 2022 dostal od státu dotaci těch 2 000 Kč a požádal bych o zrušení už na konci ledna tou rychlejší metodou malého poplatku abych peníze mohl dál investovat nebo to takhle nefunguje a ty peníze za rok 2022 by mi neposlali protože jsem to v tom lednu vypověděl. Popřípadě nějaký lepší způsob kdyby se našel. Předem děkuji moc za rady :)

Dobrý den,

takto to funguje a peníze vložené během roku 2022 byste dostal vyplacené s ukončením spoření (jen státní podpora za rok 2022 by Vám byla zaslána se zpožděním na jaře 2023). Nejlepší by bylo výpověď podat nyní do konce listopadu a v lednu vložit dodatečných 20 000 Kč. Peníze by Vám byly vyplaceny 1. března.