Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15806, Jak vysokou mimořádnou splátku mám provést?

Jak vysokou mimořádnou splátku mám provést?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.11.2021 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám úvěr na auto od ČS. A platím 6 300 Kč měsíčně. Platím to už nějakou dobu a měsíčně se mi z této částky od dluhu odečítá 4 800 Kč cca. (mám k tomu ještě za 500 Kč pojištění). A zajímalo by mě, pokud bych tento měsíc zaplatil 6 300 Kč a 20 000 Kč, tak je to výhodnější dát takovouto částku nebo třeba až 100 000 Kč místo těch 20 000 Kč? Nebo je to jedno? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

záleží na vašich finančních možnostech (jak vysokou mimořádnou splátku si můžete dovolit, jaké jsou vaše rodinné a majetkové poměry, jakou máte rezervu, atd.), na podmínkách banky (za jakých podmínek může provádět mimořádné splátky) a na výši úrokové sazby. Obecně ale bývá výhodnější splatit spotřebitelské úvěry co nejdříve (ušetříte na úrocích).