Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #13809, Je lepší vložit peníze na stavební spoření dopředu?

Je lepší vložit peníze na stavební spoření dopředu?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
10.4.2021 Spoření

Zdravím, mám dnes sjednané stavební spoření kamarád do 24 let u Monety. Je výhodnější vložit peníze na 6 let dopředu? Pokud nemám u této banky internetové bankovnictví, mohu mít nějaký přehled o vkladu nebo pouze výpisem 1x ročně? Děkuji

Dobrý den,

u stavebního spoření je nejlepší vkládat měsíčně přesně 1 700 Kč a nevkládat jednorázově vyšší částky (mimo prvního a posledního roku spoření, kdy je vhodné mimořádným vkladem zajistit celkový roční vklad ve výši 20 000 Kč pro dosažení max. státní podpory 2 000 Kč/rok). Tímto dosáhnete nejvyššího zhodnocení přes 3,5% p.a. Peníze na stavební spoření ukládáte pouze z důvodu získání státní podpory (na což stačí 20 000 Kč ročně). Úrok 1% je velmi nízký (na peníze nemůžete sáhnout 6 let) - nemá tak smysl vkládat jednorázově více.