Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #5309, Jsou úroky daňově uznatelným nákladem?

Jsou úroky daňově uznatelným nákladem?, Daně

20.10.2018 Daně

Dobrý den, prosím o radu ohledně půjčky na auto. Jsem OSVČ, vedu účetnictví a jsem plátce DPH. Rád bych si pořídil auto, které stojí 450 000 Kč s DPH. Na auto bych si rád vzal půjčku (nikoliv úvěr), konkrétně na Zonky.cz. Můj dotaz je: Lze si snížit základ daně o úroky zaplacené na Zonky.cz? Vím, že úroky z úvěru na financování auta (od úvěrové společnosti) lze odečíst, jelikož se jedná o přímé financování na věc určitou (auto). Ale netuším, jestli se to dá udělat podobně i s touto půjčkou, která je přes Zonky. Děkuji za odpověď. V.K.

Dobrý den,

zaplacené úroky za půjčené peníze využité k dosažení příjmů z podnikání jsou daňově uznatelným nákladem. O úroky zaplacené Zonky za půjčku na auto sloužící k podnikání si tak daňový základ snížit můžete.