Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15798, Kamarád mi nevrátil půjčené peníze

Kamarád mi nevrátil půjčené peníze, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.11.2021 Půjčka

Dobrý den, mám problém ohledně zapůjčení peněz ,,kamarádovi", který už se neobtěžuje mě ani kontaktovat a bojím se, že o finance přijdu. Je to pro mě nemalá částka a lituji mého rozhodnutí. Nacházím se v situaci, kdy by mi ty peníze výrazně pomohly. Myslíte, že by se s tím dalo něco udělat a pomohli byste mi prosím? Jedná se o částku 286 000 Kč, z nichž 200 000 Kč máme na ,,přátelské listinné smlouvě" . Mohu poskytnout foto, společně s výpisy z účtu pokud by to mohlo pomoci. Domnívám se že ten kamarádův účet byl asi typu spořícího protože ho nikde nemohu dohledat. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc. Právník za úplatu váš případ prostuduje a doporučí další postup. Půjčování peněz je poměrně sofistikovaná disciplína, kterou je lepší přenechat bankám. Zákon o spotřebitelském úvěru klade na věřitele nemalé nároky (např. se musíte před půjčením peněz přesvědčit, že bude dlužník schopen splácet, atd.). Dluh může být promlčen, dlužník mohl v mezičase vstoupit do insolvence (Vy jste měl v takovém případě povinnost přihlásit svou pohledávku do ins. řízení, atd.). Toto všechno je starostí věřitele. Proto je lepší půjčky přenechat bankám.