Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #16400, Když nebudu splácet půjčku v Saúdské Arábii

Když nebudu splácet půjčku v Saúdské Arábii, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.1.2022 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, pobývám pracovně v zahraničí, konkrétně v Saúdské Arábii. Mám možnost si tu vzít půjčku. Zajímalo by mne, jaké sankce by mi hrozily, kdybych odjel do ČR a přestal/nebyl schopný splácet. Jedná se pouze o moji opatrnost a také trochu zvídavost. Děkuji.

Dobrý den,

nejsem expertem na právo islámských zemí, tudíž Vám v tomto neporadím. Je však třeba počítat s tím, že obecně je islámské právo oproti západním zvyklostem v mnohém přísnější a to výrazně. V Evropě byste za úvěrový podvod šel maximálně do vězení (navíc nebýt schopen splácet půjčku není trestné - pokud by se nejednalo o zmíněný úvěrový podvod) a nepoužívají se zde tresty jako bičování, sekání končetin či poprava.