Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11056, Konsolidace a dluhy po splatnosti

Konsolidace a dluhy po splatnosti, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.8.2020 Půjčka

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně konsolidace půjček. Ještě před rokem jsem měl na sobě několik nebankovních půjček a dluhy na zdravotním a sociálním pojištění. V lednu se mi podařilo pomocí půjčky od rodiny splatit nebankovní půjčky, krom jedné. Všechny půjčky byl řádně spláceny, jen mi to přerostlo přes hlavu. Za celou dobu na mne byly uvaleny dvě exekuce od zdravotní pojišťovny, které se ihned zaplatily. Žádná jiná exekuce nebyla. Abych to zkrátil, aktuálně mám zaměstnání (po zkušební době) v oboru programování aplikací pro banky. Stále mám jednu nebankovní půjčku a také půjčku od rodiny, které obě řádně splácím. Dluhy na sociálním a zdravotním pojištění budu řešit po započítání posledních přehledů (splátkovým kalendářem, který pokud nedostanu, pak nejspíš nemá cenu pokračovat dál v jakékoliv konsolidaci - každý dluh cca 30 000 Kč). Po započtení mandatorních nákladů (nájem, elektřina, telefon) mi stále zbývá z platu 15 tis. na jídlo a ostatní. Nechal jsem si vyjet rejstřík Solus - žádný záznam. V rejstříku BRKI a NRKI nemám žádný negativní záznam, vše bylo vždy řádně placeno, mám tam pouze jednu nebankovní půjčku (130 000 Kč), kreditku (10 000 Kč) a povoleny debet (2 000 Kč). Myslíte že mám šanci na konsolidaci půjček od rodiny a jedné nebankovní půjčky? Případně kdybych to vzal všechno do jednoho a zahrnul tam i splátky pro pojištění a kreditku? Dohromady by to bylo 270 000 Kč respektive 330 000 Kč. Děkuji

Dobrý den,

od momentu posledního prohřešku (dluh po splatnosti, exekuce, atd.) Vám banky nepůjčí ještě dalších 4-5 let. Půjčku od rodiny konsolidovat nelze. S dluhem na sociálním pojištění po splatnosti Vám nikdo další peníze nepůjčí.

Doporučuji si dát pozor na dluhy po splatnosti (sociální pojištění) a riziko exekuce. V bankovnictví je na mnoha pozicích vyžadována tzv. spolehlivost (což předlužené osoby či dlužníci v exekucích nesplňují).