Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4503, Mám šanci získat půjčku?

Banka mi dá úvěr na 215 000 Kč na 8 let?

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.3.2018 Půjčka

Dobrý den, myslíte si, že mi banka dá úvěr? Jednalo by se o 215 00 Kč, na 8 let. Již jsem u též banky (Era) úvěr měl - 3 roky jsem ho splácel a vše v pořádku (všechny splátky byly včas - nejsem v žádném registru neplátců). Bydlím sám v podnájmu, děti nemám, mám práci na dobu neurčitou - čistý měsíční příjem činí 19 500 Kč. Žádné jiné poplatky nařízené soudem nemám. Je mi 24 let, střední škola s maturitou.

Dobrý den,

měsíční splátka půjčky 215 000 Kč na 8 let při RPSN 7% vychází na zhruba 3 000 Kč. S platem 19 500 Kč nebude problém tuto půjčku získat. Nač chcete půjčené peníze použít?

V dalších letech si budete chtít pořídit vlastní bydlení a budete zakládat rodinu. A ještě 8 let byste splácel měsíčně 3 000 Kč, což by Vám pravděpodobně znemožnilo získat hypotéky. Jestli se vyloženě nejedná o půjčku na rozjezd podnikání či koupi výrobního nástroje (ale chcete si jen koupit např. auto), pak půjčku nedoporučuji (přestože byste ji bez problémů získal). Výrazně bystě si tím zkomplikoval svou budoucnost na dlouhých 8 let. Naopak doporučuji několik následujících let šetřit na vlastní bydlení (pro získání hypotéky je třeba mít našetřeno min. 10% z kupní ceny nemovitosti). Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.

Taktéž doporučuji změnit banku. U Era platíte zbytečně mnoho poplatků za běžný účet. Přitom je na trhu několik bank, které Vám povedou účet zdarma a zcela bez podmínek. Doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to bez jakýchkoliv podmínek. Účet lze otevřít online, nemusíte na pobočku - banka za Vámi zdarma pošle kurýra.