Rozdíl mezi zůstatkem půjčky a jistinou - jak vzniká a co to znamená?

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.9.2021 Půjčka

Dobrý den, zažádal jsem si o vyčíslení zůstatku půjčky a přišlo mi toto: Celková výše nesplaceného zůstatku půjčky/včetně úroků a poplatků/ činí 237 427,82. Pod tím tabulka zůstatek jistiny před MS 226 686,74 Kč. Celková měsíční splátka před MS 3 496 Kč, zbývající počet splátek před MS 94, zbývající celková splátka před MS 327 752,73 Kč. RPSN před MS 10,59%, datum poslední splátky před MS 25.06.2029. Chtěl bych vědět, jak vznikl rozdíl mezi MS/částkou/ a jistinou. Měl jsem za to, že doplácím mimořádnou splátkou pouze částkou jistiny. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Dobrý den,

ke kterému dni chcete provést mimořádnou splátku? Jistina je aktuálně dlužná částka a rozdíl mezi vyčíslenou jistinou a mimořádnou splátkou je úrok, kolik bance zaplatíte na úrocích mezi dnešním dnem a datem mimořádné splátky.