Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #16359, Může mi ručit těhotná kamarádka?

Může mi ručit těhotná kamarádka?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
11.1.2022 Půjčka

Dobrý den, jsem na rodičovské a po známých i nebankovních půjčkách mám dluh lehce přes 202 000 Kč. Několikrát jsem to přepočítávala a zjistila jsem, že z tohohle ohromného průšvihu se nejlépe a nejrychleji dostanu jednou poslední půjčkou na zaplacení všeho a vyjde mě to i levněji i v případě, že bych měla platit 2x vyšší úrok. Požádala jsem tedy kamarádku, jestli by přemýšlela nad tím, že by mi ručila, kdybych ji k tomu připravila veškeré podklady. Zatím vím pouze to, že když mi bude ručit, tak už poté bude mít nějakou úvěrovou historii a také to, že když já nebudu splácet, tak to vše půjde za ní. Nechci ji ale dostat do průšvihu a také je těhotná (4. měsíc). Já bych byla do smrti vděčná každému kdo by mi pomohl tyhle dluhy smrsknout do jednoho, který budu schopná splácet. Zatím nám tyto částky vycházejí okolo 20 000 Kč měsíčně. Kdyby to vyšlo, tak bych mohla splácet libovolnou částku, kterou banka určí do cca 9 000 Kč. Nejsem si ale jistá zda bych nerozvířila něco, co nechci a nezakládá tím okamžitě kamarádce na problémy. Prosím poradíte mi, o mám ještě vědět? Na Google nechci koukat, protože v tomhle ohledu nerozeznám užitečnou informaci od dezinformace. Předem děkuji.

Dobrý den,

těhotnou kamarádku doporučuji z řešení vašich dluhů vynechat. Pokud byste přestala splácet, šlo by vše za ní (zničila byste jí život). Na rodičovské Vám nikdo nepůjčí, neboť váš příjem sotva stačí na pokrytí základních životních potřeb (např. z rodičovské do 2 let věku dítěte 16 500 Kč těžko budete splácet půjčky a už vůbec ne do výše 9 000 Kč/měsíc - neměla byste z čeho žít). Řešením může být osobní bankrot, během kterého stačí splácet min. 2 200 Kč měsíčně.