Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12437, Ochrana osobních údajů

Jak chránit své osobní údaje na fotce občanského průkazu?

Nejlevnější půjčka od Zonky
14.1.2021 Půjčka

Dobrý den, při nabídce brigády jsem poslala známému fotku mé občanky z obou stran, aby mě mohl zaregistrovat do systému. Když jsem mou občanku fotila, tak jsem palcem zakryla půlku fotky a na druhé straně je viditelný také můj palec. Nezakryla jsem ale podpis a ani číslo občanky, je možné to nějak zneužít? Např. mě zapsat někam jako ručitele, jednatele, půjčku apod? Děkuji.

Dobrý den,

kopie OP (zejména udělaná z obou stran) může být za určitých okolností zneužitelná pro sjednání online půjčky (obvykle se vyžaduje ještě foto přední strany druhého dokladu totožnosti). Takto citlivé údaje se svými známými určitě nesdílejte (nemáte-li k nim plnou důvěru).