Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14952, Odstěhovala jsem se do zahraničí a přestala splácet

Odstěhovala jsem se do zahraničí a přestala splácet, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
31.7.2021 Půjčka

Dobrý den, žila jsem v Německu 6 let, vzala jsem si nějaké veci na splátky od Otto. Musela jsem se z rodinných důvodů vrátit zpět do Česka. Byla to televize, elekrická čtyřkolka a ke konci i mobilní telefon. Poctivě jsem splácela. Až tedy do té doby, kdy jsem se vrátila do ČR. Bojim se, aby na mě Německo nevydalo zatykač. Dluh je cca. 2 000 euro. Zkoušela jsem je kontaktovat abych zjistila, kolik skutečně ještě dlužím. Bylo mi řešeno, že mi po telefonu nic nesdělí, že to jen poštou. Já se ale bojím zatykače. Prosím o radu.

Dobrý den,

dlužit peníze není trestné. Pokud se nejednalo o úvěrový podvod, zatykače se obávat nemusíte (exekutora však ano). Proč jste přestala splácet? Stěhovaní do zahraničí nepředstavuje možnost přestat splácet své závazky, exekutor si Vás najde i v zahraničí. Doporučuji kontaktovat věřitele a domluvit se na splátkovém kalendáři. Pro příště si pamatujte, že není moudré nakupovat elektroniku a věci běžné spotřeby na úvěr. Platí zde velmi jednoduché pravidlo finanční gramotnosti: Nekupuji na co nemám hotově.