Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #23291, Povinné ručení - pojistník a majitel vozidla

Povinné ručení - pojistník a majitel vozidla, Pojištění

Životní pojištění od expertů
3.4.2024 Pojištění

Dobrý den, mám dotaz ohledně sjednání povinného ručení pro s.r.o. Jak je to v případě, že pojistníkem bude zaměstnanec firmy z důvodu vyššího bonusu a vlastnictví a provoz bude s.r.o. Jak je to z hlediska daňových nákladů a případného plnění za škodu? Není nějaký problém s tím, že pojistník je zaměstnanec? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně může být pojistníkem i jiná osoba než majitel vozidla, ale optimalizace z důvodu bonusů nedoporučuji. Pojišťovny si toto hlídají a odlišný pojistník od majitele či provozovatele vozidla vede k obvykle k vyššímu pojistnému. Pojistné je každému měřeno dle jeho rizikového profilu a historie. Sjednávat pojistné na cizí osoby jde tak proti smyslu výpočtu pojistného.